Akrep Burcunun Çocuğunun Özellikleri

Kuvvetli bir fiziki yapı, akrep burcunun çocuğunun özellikleri arasındadır. Acıya olan dayanıklılıkları takdire şayandır. Doğdukları andan itibaren bu özellikleri ile dikkat çekerler. Savaşçı yapıları, ta çocukluklarında kendisini belli eder. Uzlaşmacı bir yapıları yoktur. Bunu zayıflık olarak görürler.

Akrep burcu çocuklarının yetiştirilmesine çok büyük önem vermek gerekir. Zira iyi eğitilmemiş her çocuktan biraz daha fazla meyillidirler kötü olmaya. Daha küçük yaşlardan itibaren disiplini benimsetmek ve otoriteye karşı boyun eğmek konularını işlemek gereklidir. Akrep burcu çocuklarının, öğüt almaktan hoşlandıklarını söyleyemeyiz. Bu hal, aileleri biraz zorlasa da, bunu sağlamanın bir yolu da vardır aslında.

Akrep burcunun özellikleri gereği akrepler, ancak kendilerinden daha donanımlı olduğuna inandıkları kişilerin sözünü dinlerler. Bu yüzden onlara, kandırarak, boş yere ümitlendirerek, basit konuları büyüterek, gereksizce kısıtlayarak yaklaşım sergileyen ebeveynler, akrep çocuklarının gözlerindeki kredilerini tüketirler. Çünkü onlar her ne kadar küçük olsalar da, boylarından büyük bir algılama gücüne sahiptirler.

Açık sözlülük, akrep burcunun özellikleri arasında önemli bir yer tutar. Küçük yaşlardan itibaren de bu özellikleri ile dikkat çekerler. Açık sözlü ve dobra insanlardırlar. Ancak kendileri o kadar da açık değildir. Hem duygularını gizlerler, hem de sakladıkları bazı sırları vardır. Ama onlardan bir şey gizlemek mümkün değildir. Her gizli şeyi sezebilirler.

Nafiz bir zeka da, akrep burcunun özellikleri arasındadır. Bu özellikleri yaşlarından çok daha büyüktür. Anne babalarının sıkıntıları ile alakadar olmak ta, akrep burcunun özellikleri arasındadır. Bu durum akreplerde iç güdüsel olarak cereyan eder ve daha konuşmayı bile bilmeyen akrep çocuklar anne babalarının sıkıntılı olduklarını algılayıp, onlara sarılarak sıkıntılarını gidermeye çalışırlar.

Her yönden dikkat çeken bir çocukluk dönemi vardır akrep burcu olanların. Başkaldırı ve isyan gibi şeylere bulaştırılmadan düzgün ve disiplinli bir eğitimle çok başarılı, güçlü ve faydalı bir insan olurlar.

24475 Okunma